SiTIME SIT3809AC-C-33SZ
SIT3809AC-C-33SZ picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-C-33SZ
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-C-33SZ.pdf
Availability of SIT3809AC-C-33SZ
QUANTITY
SIT3809AC-C-33SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-C-33SZ
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-C-33SZ
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-C-33SZ
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-C-33SZ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-C-33SZ Details Description
Related parts for SIT3809AC-C-33SZ
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
RESISTOR METAL FILM 1W 1.82K OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
ENCLOSURE ELECTRICAL COMMERCIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN HDR 32POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf