SiTIME SIT3809AC-G-25NE
SIT3809AC-G-25NE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-G-25NE
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-G-25NE.pdf
Availability of SIT3809AC-G-25NE
QUANTITY
SIT3809AC-G-25NE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-G-25NE
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-G-25NE
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-G-25NE
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-G-25NE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-G-25NE Details Description
Related parts for SIT3809AC-G-25NE
RES 46.4K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCR 16A 25MA 600V D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS STR GOLD T/H datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 2.0MM DUAL PCB RA 28POS datasheet.pdf
RES 150 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf