Vishay/Dale CRCW0603499KFKTC
CRCW0603499KFKTC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603499KFKTC
Brief Description
RES SMD 499K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603499KFKTC.pdf
Availability of CRCW0603499KFKTC
QUANTITY
CRCW0603499KFKTC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603499KFKTC
Internal Part NumberEIS-CRCW0603499KFKTC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603499KFKTC
Related LinksCRCW0603, CRCW0603499KFKTC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603499KFKTC Details Description
Related parts for CRCW0603499KFKTC
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
OSC XO 9.8304MHZ HCMOS TTL PC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
22MM IND CTRL ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CAP CER 0.82UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
IC REDRIVER SATA 2CH 3GBPS 20QFN datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS datasheet.pdf
TV 22C 22#22D PIN PLUG datasheet.pdf
3 V Dual-Loop 50 Mbps to 3.3 Gbps Laser Diode Driver IC datasheet.pdf