SiTIME SIT3809AI-2-25SX
SIT3809AI-2-25SX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-2-25SX
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-2-25SX.pdf
Availability of SIT3809AI-2-25SX
QUANTITY
SIT3809AI-2-25SX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-2-25SX
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-2-25SX
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-2-25SX
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-2-25SX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-2-25SX Details Description
Related parts for SIT3809AI-2-25SX
DIODE GEN PURP 200V 40A DO203AB datasheet.pdf