SiTIME SIT3809AI-2-33SE
SIT3809AI-2-33SE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-2-33SE
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-2-33SE.pdf
Availability of SIT3809AI-2-33SE
QUANTITY
SIT3809AI-2-33SE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-2-33SE
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-2-33SE
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-2-33SE
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-2-33SE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-2-33SE Details Description
Related parts for SIT3809AI-2-33SE
SWITCH DIP SLIDE RT ANGLE 6POS datasheet.pdf
SPADE LUG TO INS BANANA JACK BLK datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE LOPRO 20POS DL .156 GRN datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 13POS datasheet.pdf
SLA 180/14 OG 4.5 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.027 UF 5 % 1600 VDC R datasheet.pdf