SiTIME SIT3809AI-C-18SX
SIT3809AI-C-18SX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-C-18SX
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-C-18SX.pdf
Availability of SIT3809AI-C-18SX
QUANTITY
SIT3809AI-C-18SX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-C-18SX
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-C-18SX
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-C-18SX
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-C-18SX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-C-18SX Details Description
Related parts for SIT3809AI-C-18SX
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SMB datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 64POS GOLD datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1A 8SO datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 10.4VC SOT723 datasheet.pdf
WIREWAY 36" STEEL 4X4" GREY datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS STRGHT W/SKTS datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.620" UNIV datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf