SiTIME SIT3809AI-C-28NB
SIT3809AI-C-28NB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-C-28NB
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-C-28NB.pdf
Availability of SIT3809AI-C-28NB
QUANTITY
SIT3809AI-C-28NB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-C-28NB
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-C-28NB
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-C-28NB
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-C-28NB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-C-28NB Details Description
Related parts for SIT3809AI-C-28NB
BUMPER SQUARE 0.5"L X 0.5"W BLK datasheet.pdf
IDC CABLE - ASR14B/AE14G/APR14B datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLTAGE 3.8V 5TSOP datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IGBT 1200V 36A 250W TO247 datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 14 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf