SiTIME SIT3809AI-D-18NH
SIT3809AI-D-18NH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-D-18NH
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-D-18NH.pdf
Availability of SIT3809AI-D-18NH
QUANTITY
SIT3809AI-D-18NH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-D-18NH
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-D-18NH
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-D-18NH
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-D-18NH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-D-18NH Details Description
Related parts for SIT3809AI-D-18NH
WASHER FLAT 3/8 NYLON datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 48K 44PLCC datasheet.pdf
SWITCH DIP RAISED RCKR SLD 5POS datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 7/16 5V MINI datasheet.pdf
IC FIFO ASYNCH 4KX9 35NS 32PLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS 45DEG 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 750 OHM 5% 40W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
SPEAKER SMD datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf