SiTIME SIT3809AI-D-25SZ
SIT3809AI-D-25SZ picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-D-25SZ
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-D-25SZ.pdf
Availability of SIT3809AI-D-25SZ
QUANTITY
SIT3809AI-D-25SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-D-25SZ
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-D-25SZ
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-D-25SZ
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-D-25SZ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-D-25SZ Details Description
Related parts for SIT3809AI-D-25SZ
IC COMP W/REF LP DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 100 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIN-POWER CODING KEY GREEN F datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT datasheet.pdf
OPROBE X10 250MHZ W/RO HIPRO 1.2 datasheet.pdf