SiTIME SIT3809AI-D-33EE
SIT3809AI-D-33EE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-D-33EE
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-D-33EE.pdf
Availability of SIT3809AI-D-33EE
QUANTITY
SIT3809AI-D-33EE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-D-33EE
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-D-33EE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-D-33EE
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-D-33EE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-D-33EE Details Description
Related parts for SIT3809AI-D-33EE
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 120V datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X6MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 82K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS 1MM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf