SiTIME SIT3809AI-D-33NX
SIT3809AI-D-33NX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-D-33NX
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-D-33NX.pdf
Availability of SIT3809AI-D-33NX
QUANTITY
SIT3809AI-D-33NX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-D-33NX
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-D-33NX
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-D-33NX
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-D-33NX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-D-33NX Details Description
Related parts for SIT3809AI-D-33NX
TRANS PREBIAS NPN 150MW SOT523 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BARRIER STRIP COVER 7POS PRESS datasheet.pdf
RES SMD 8.66KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC SMA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 43POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
TERMINAL STRAP - 39.5" LENGTH datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 22POS HL LOW P datasheet.pdf
BASE SPLICE; OFFICE WHITE datasheet.pdf
68UF 25V 5X11 datasheet.pdf