SiTIME SIT3809AI-G-25SZ
SIT3809AI-G-25SZ picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-G-25SZ
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-G-25SZ.pdf
Availability of SIT3809AI-G-25SZ
QUANTITY
SIT3809AI-G-25SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-G-25SZ
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-G-25SZ
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-G-25SZ
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-G-25SZ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-G-25SZ Details Description
Related parts for SIT3809AI-G-25SZ
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE +100PSI datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 300V 400A CHASSIS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf