SiTIME SIT3821AC-1B-25NG
SIT3821AC-1B-25NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-1B-25NG
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3821AC-1B-25NG.pdf
Availability of SIT3821AC-1B-25NG
QUANTITY
SIT3821AC-1B-25NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-1B-25NG
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-1B-25NG
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3821
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-1B-25NG
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-1B-25NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-1B-25NG Details Description
Related parts for SIT3821AC-1B-25NG
RES SMD 2.7KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 30POS .156 GRN datasheet.pdf
IC FIFO SYNC DUAL 8192X9 64QFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 700MA 190 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf