SiTIME SIT3821AC-1B-33NZ
SIT3821AC-1B-33NZ picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-1B-33NZ
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3821AC-1B-33NZ.pdf
Availability of SIT3821AC-1B-33NZ
QUANTITY
SIT3821AC-1B-33NZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-1B-33NZ
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-1B-33NZ
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-1B-33NZ
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-1B-33NZ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-1B-33NZ Details Description
Related parts for SIT3821AC-1B-33NZ
CONN HEADER 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 1200V 900A datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 50PPM CTR SPRD SMD datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
VARISTOR 326V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V 10% BX 1808 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS datasheet.pdf