SiTIME SIT3821AC-2C-33NY
SIT3821AC-2C-33NY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-2C-33NY
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3821AC-2C-33NY.pdf
Availability of SIT3821AC-2C-33NY
QUANTITY
SIT3821AC-2C-33NY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-2C-33NY
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-2C-33NY
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-2C-33NY
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-2C-33NY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-2C-33NY Details Description
Related parts for SIT3821AC-2C-33NY
FIXED IND 27NH 743MA 220 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 5TH 8UMAX datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS DL .100 R/A datasheet.pdf
VHDM BP 8R 10C SHIELD ADV MATE datasheet.pdf
MBXL VERT HDR 1P+24S+1P datasheet.pdf
DIP CABLE 14POS datasheet.pdf