SiTIME SIT3821AC-2D-33EB
SIT3821AC-2D-33EB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-2D-33EB
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3821AC-2D-33EB.pdf
Availability of SIT3821AC-2D-33EB
QUANTITY
SIT3821AC-2D-33EB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-2D-33EB
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-2D-33EB
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-2D-33EB
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-2D-33EB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-2D-33EB Details Description
Related parts for SIT3821AC-2D-33EB
SURGE SUPP 275V BIDIR 3-SL datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMC datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
FUSE 800A 690V 1TN/110 AR UC datasheet.pdf
IC VIDEO DECODER 8BIT 128TQFP datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES 25K OHM 8SOIC datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf