SiTIME SIT3821AI-1C-33EZ
SIT3821AI-1C-33EZ picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AI-1C-33EZ
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3821AI-1C-33EZ.pdf
Availability of SIT3821AI-1C-33EZ
QUANTITY
SIT3821AI-1C-33EZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AI-1C-33EZ
Internal Part NumberEIS-SIT3821AI-1C-33EZ
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AI-1C-33EZ
Related LinksSIT3821A, SIT3821AI-1C-33EZ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AI-1C-33EZ Details Description
Related parts for SIT3821AI-1C-33EZ
TVS DIODE 24VWM 43VC SMB datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 18POS 5MM datasheet.pdf
RES SMD 8.25KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC ENCODER MAGNETIC LIN 6-WLCSP datasheet.pdf
WIRE STOP datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
FIXED IND 2.8NH 500MA 200 MOHM datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 220K OHM 16SOIC datasheet.pdf