TE Connectivity Raychem Circuit Protection TS250-130F-RB-2
TS250-130F-RB-2 picture photo
Mfg. Part Number
TS250-130F-RB-2
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
POLYSWITCH PTC RESET 0.13A SMD
Datasheet Download
TS250-130F-RB-2.pdf
Availability of TS250-130F-RB-2
QUANTITY
TS250-130F-RB-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TS250-130F-RB-2
Internal Part NumberEIS-TS250-130F-RB-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Products
Video FileTE Connectivity PolySwitch Devices -- Another Geek Moment
Standard Package1,500
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesPolySwitch®
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Max60V
Current - Max3A
Current - Hold (Ih) (Max)130mA
Current - Trip (It)260mA
R Min/Max6.500 ~ 12.00 Ohm
Time to Trip2.5s
Package / Case2-SMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS250-130F-RB-2
TS250-130F-RB-2 Details Description
Related parts for TS250-130F-RB-2
INDUCT ARRAY 2 COIL 14.76UH SMD datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 6.3"L X 4.92"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 56POS 0.156 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 200MHZ 6CLCC datasheet.pdf
KNURL MNT SMA ASSMBLY TOOL datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V RD datasheet.pdf