SiTIME SIT3821AI-2B-25NY
SIT3821AI-2B-25NY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AI-2B-25NY
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3821AI-2B-25NY.pdf
Availability of SIT3821AI-2B-25NY
QUANTITY
SIT3821AI-2B-25NY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AI-2B-25NY
Internal Part NumberEIS-SIT3821AI-2B-25NY
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AI-2B-25NY
Related LinksSIT3821A, SIT3821AI-2B-25NY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AI-2B-25NY Details Description
Related parts for SIT3821AI-2B-25NY
TRANS PNP 20V 2.5A SOT89 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
RES 475 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 650V 10A TO220-2 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf