SiTIME SIT3822AC-1C-25EX
SIT3822AC-1C-25EX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-1C-25EX
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3822AC-1C-25EX.pdf
Availability of SIT3822AC-1C-25EX
QUANTITY
SIT3822AC-1C-25EX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-1C-25EX
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-1C-25EX
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-1C-25EX
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-1C-25EX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-1C-25EX Details Description
Related parts for SIT3822AC-1C-25EX
IC LATCH TRANSP 16BIT LV 48TSSOP datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE DARK GRAY datasheet.pdf
IC RS-422 TRANSMIT QUAD 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.27KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 16POS 5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 750 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 25COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf