SiTIME SIT3822AC-1C-33EH
SIT3822AC-1C-33EH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-1C-33EH
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AC-1C-33EH.pdf
Availability of SIT3822AC-1C-33EH
QUANTITY
SIT3822AC-1C-33EH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-1C-33EH
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-1C-33EH
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-1C-33EH
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-1C-33EH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-1C-33EH Details Description
Related parts for SIT3822AC-1C-33EH
TRIMMER 100 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC STEREO HEADPHONE AMP D 20SSOP datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 143MHZ 86TSOP datasheet.pdf
RES 953K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 43UH 110MA 4.5 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT SKT datasheet.pdf