SiTIME SIT3822AC-2C-33NZ
SIT3822AC-2C-33NZ picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AC-2C-33NZ
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AC-2C-33NZ.pdf
Availability of SIT3822AC-2C-33NZ
QUANTITY
SIT3822AC-2C-33NZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AC-2C-33NZ
Internal Part NumberEIS-SIT3822AC-2C-33NZ
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AC-2C-33NZ
Related LinksSIT3822A, SIT3822AC-2C-33NZ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AC-2C-33NZ Details Description
Related parts for SIT3822AC-2C-33NZ
IC MPU Z180 8MHZ 68PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 12.1875MHz 30ppm 10pF 70 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 680 OHM 5% 120W datasheet.pdf
CONN HEADER 10PWR 36SGL 1.57MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 6.99MM datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
HM1 CABLE CON. W/PILLOW datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 20% 630VDC RAD datasheet.pdf