SiTIME SIT3822AI-1C-25NX
SIT3822AI-1C-25NX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AI-1C-25NX
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3822AI-1C-25NX.pdf
Availability of SIT3822AI-1C-25NX
QUANTITY
SIT3822AI-1C-25NX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AI-1C-25NX
Internal Part NumberEIS-SIT3822AI-1C-25NX
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AI-1C-25NX
Related LinksSIT3822A, SIT3822AI-1C-25NX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AI-1C-25NX Details Description
Related parts for SIT3822AI-1C-25NX
IC MCU 8BIT 32KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 7.1NS 324FBGA datasheet.pdf
CAP CER 27PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN TNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP CER 75PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf