Abracon Corporation AST3TQ53-V-20.000MHZ-2-C-T2
AST3TQ53-V-20.000MHZ-2-C-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-20.000MHZ-2-C-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-20.000MHZ-2-C-T2.pdf
Availability of AST3TQ53-V-20.000MHZ-2-C-T2
QUANTITY
AST3TQ53-V-20.000MHZ-2-C-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-20.000MHZ-2-C-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-20.000MHZ-2-C-T2
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package2,000
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-20.000MHZ-2-C-T2
Related LinksAST3TQ53-V-20, AST3TQ53-V-20.000MHZ-2-C-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-20.000MHZ-2-C-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-20.000MHZ-2-C-T2
TXRX MULT-MODE 850NM 1.3GBIT datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2.15A 58 MOHM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 48V datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC RFID 64BIT 330PF WAFER datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 14POS W/STR GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP ANALOG OUT 115/230V datasheet.pdf
IC TIMING-OVER-PACKET 256TEBGA-2 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 300MW SOT23 datasheet.pdf