SiTIME SIT3822AI-2B-33EX
SIT3822AI-2B-33EX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AI-2B-33EX
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AI-2B-33EX.pdf
Availability of SIT3822AI-2B-33EX
QUANTITY
SIT3822AI-2B-33EX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AI-2B-33EX
Internal Part NumberEIS-SIT3822AI-2B-33EX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3822
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AI-2B-33EX
Related LinksSIT3822A, SIT3822AI-2B-33EX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AI-2B-33EX Details Description
Related parts for SIT3822AI-2B-33EX
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE - MDJ50K/MC50G/MDN50K datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
OUTER UPPER WIRE CLAMP datasheet.pdf
CBL RIBN 8COND TWIST-PAIR 100' datasheet.pdf
D4GL-2BFA-A datasheet.pdf
XCEDE 4W 6PVH 8COL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf