SiTIME SIT3822AI-2B-33NE
SIT3822AI-2B-33NE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AI-2B-33NE
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AI-2B-33NE.pdf
Availability of SIT3822AI-2B-33NE
QUANTITY
SIT3822AI-2B-33NE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AI-2B-33NE
Internal Part NumberEIS-SIT3822AI-2B-33NE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3822
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AI-2B-33NE
Related LinksSIT3822A, SIT3822AI-2B-33NE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AI-2B-33NE Details Description
Related parts for SIT3822AI-2B-33NE
FIXED IND 39UH 860MA 210 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK 1POS 15MM R/A PCB datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 3W DO214AC datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 2W SMBJ datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 60A 32VAC 10 PC datasheet.pdf