SiTIME SIT3822AI-2C-33NX
SIT3822AI-2C-33NX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3822AI-2C-33NX
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3822AI-2C-33NX.pdf
Availability of SIT3822AI-2C-33NX
QUANTITY
SIT3822AI-2C-33NX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3822AI-2C-33NX
Internal Part NumberEIS-SIT3822AI-2C-33NX
Available Frequency Range220MHz ~ 625MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)55mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3822AI-2C-33NX
Related LinksSIT3822A, SIT3822AI-2C-33NX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3822AI-2C-33NX Details Description
Related parts for SIT3822AI-2C-33NX
FIXED IND 8.2UH 160MA 2.7 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 18.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
OSC XO 98.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 5K OHM LEADED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5V 2A datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
VSLMT,STR,ZNY,USFT datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1512 WHITE datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf