SiTIME SIT8008ACF2-18E
SIT8008ACF2-18E picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008ACF2-18E
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V
Datasheet Download
SIT8008ACF2-18E.pdf
Availability of SIT8008ACF2-18E
QUANTITY
SIT8008ACF2-18E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008ACF2-18E
Internal Part NumberEIS-SIT8008ACF2-18E
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)3.9mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)3.8mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008ACF2-18E
Related LinksSIT8008, SIT8008ACF2-18E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008ACF2-18E Details Description
Related parts for SIT8008ACF2-18E
IC DGTL POT DUAL 256POS 10-MSOP datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 12KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 SQ WW datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 1/4 NPT 5V datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 72POS 0.100 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 1KV X7R 2220 datasheet.pdf
SINGLE-LEVEL 3MM T1 GRN datasheet.pdf