SiTIME SIT8008ACF2-30S
SIT8008ACF2-30S picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008ACF2-30S
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.0V
Datasheet Download
SIT8008ACF2-30S.pdf
Availability of SIT8008ACF2-30S
QUANTITY
SIT8008ACF2-30S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008ACF2-30S
Internal Part NumberEIS-SIT8008ACF2-30S
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4.3µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008ACF2-30S
Related LinksSIT8008, SIT8008ACF2-30S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008ACF2-30S Details Description
Related parts for SIT8008ACF2-30S
CONN HOUSING 20POS 1.25MM datasheet.pdf
RES SMD 8.2M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HERMAPHROD 80POS .8MM SM datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 0504 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A D2PAK datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=1000FT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE WE-LF XV datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 360PF 1% 630VDC AXIAL datasheet.pdf