SiTIME SIT8008AI-32-33E-37.125000X
SIT8008AI-32-33E-37.125000X picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AI-32-33E-37.125000X
Brief Description
OSC MEMS 37.125MHZ H/LV-CMOS SMD
Datasheet Download
SIT8008AI-32-33E-37.125000X.pdf
Availability of SIT8008AI-32-33E-37.125000X
QUANTITY
SIT8008AI-32-33E-37.125000X Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AI-32-33E-37.125000X
Internal Part NumberEIS-SIT8008AI-32-33E-37.125000X
TypeMEMS (Silicon)
Frequency37.125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AI-32-33E-37.125000X
Related LinksSIT8008AI-32-, SIT8008AI-32-33E-37.125000X Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AI-32-33E-37.125000X Details Description
Related parts for SIT8008AI-32-33E-37.125000X
CAP CER 0.27UF 50V X7R 2225 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3NH 800MA 60 MOHM SMD datasheet.pdf