SiTIME SIT8008AIA8-18E
SIT8008AIA8-18E picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AIA8-18E
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 1.8V
Datasheet Download
SIT8008AIA8-18E.pdf
Availability of SIT8008AIA8-18E
QUANTITY
SIT8008AIA8-18E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AIA8-18E
Internal Part NumberEIS-SIT8008AIA8-18E
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)3.9mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)3.8mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AIA8-18E
Related LinksSIT8008, SIT8008AIA8-18E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AIA8-18E Details Description
Related parts for SIT8008AIA8-18E
POT 5K OHM 1/20W LINEAR datasheet.pdf
IC STEREO DECODE PLL 20-SOIC datasheet.pdf
SWITCH DIP FLUSH 4POS SMD datasheet.pdf
IC 80C51 MCU FLASH 8K 40-DIP datasheet.pdf
RES 118 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH HDMI/DVI 4:1 100LQFP datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 12NS 256CABGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 3W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 400MA 700 MOHM datasheet.pdf