CEL (California Eastern Laboratories) NESG2101M05-EVPW24
NESG2101M05-EVPW24 picture photo
Mfg. Part Number
NESG2101M05-EVPW24
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
EVAL BOARD NESG2101M05 2.4GHZ
Datasheet Download
NESG2101M05-EVPW24.pdf
Availability of NESG2101M05-EVPW24
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NESG2101M05-EVPW24 Order Process
Ship out your order
Specifications of NESG2101M05-EVPW24
Internal Part NumberEIS-NESG2101M05-EVPW24
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeTransistor
Frequency2.4GHz
For Use With/Related Products[email protected]
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NESG2101M05-EVPW24
NESG2101M05-EVPW24 Details Description
Related parts for NESG2101M05-EVPW24
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP PECL 3.3V 800MHZ 10-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 120PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC CLOCK GEN LOW EMI 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
REGULATOR SWITCHING 36V 3A datasheet.pdf