SiTIME SIT8008AIE3-28E
SIT8008AIE3-28E picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AIE3-28E
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V
Datasheet Download
SIT8008AIE3-28E.pdf
Availability of SIT8008AIE3-28E
QUANTITY
SIT8008AIE3-28E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AIE3-28E
Internal Part NumberEIS-SIT8008AIE3-28E
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AIE3-28E
Related LinksSIT8008, SIT8008AIE3-28E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AIE3-28E Details Description
Related parts for SIT8008AIE3-28E
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
ADD-A-RACK ECONOMIZER VENTED datasheet.pdf
CARDEDGE 15POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP MICA 330PF 5% 50V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR CURRENT FLUX 6A AC/DC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 46MA 21.5 OHM datasheet.pdf
RES 5K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW DO35 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf