SiTIME SIT8008AIL2-33S
SIT8008AIL2-33S picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AIL2-33S
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V
Datasheet Download
SIT8008AIL2-33S.pdf
Availability of SIT8008AIL2-33S
QUANTITY
SIT8008AIL2-33S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AIL2-33S
Internal Part NumberEIS-SIT8008AIL2-33S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT8008
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4.3µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AIL2-33S
Related LinksSIT8008, SIT8008AIL2-33S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AIL2-33S Details Description
Related parts for SIT8008AIL2-33S
RES SMD 48.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
CAP CER 1UF 250V X7R 1825 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2.2K OHM 10% 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 1% 1/10W 0201 datasheet.pdf