SiTIME SIT8008AIL3-30S
SIT8008AIL3-30S picture photo
Mfg. Part Number
SIT8008AIL3-30S
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.0V
Datasheet Download
SIT8008AIL3-30S.pdf
Availability of SIT8008AIL3-30S
QUANTITY
SIT8008AIL3-30S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8008AIL3-30S
Internal Part NumberEIS-SIT8008AIL3-30S
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4.3µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8008AIL3-30S
Related LinksSIT8008, SIT8008AIL3-30S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8008AIL3-30S Details Description
Related parts for SIT8008AIL3-30S
CONN HEADER 2POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS 1.25MM VERT SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
BEAD FERRITE ARRAY 120 OHM 3216 datasheet.pdf
FIXED IND 400UH 1A 300 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 2.79A 51 MOHM TH datasheet.pdf