SiTIME SIT8208AI-82-33E-25.000625X
SIT8208AI-82-33E-25.000625X picture photo
Mfg. Part Number
SIT8208AI-82-33E-25.000625X
Brief Description
OSC MEMS 25.000625MHZ SMD
Datasheet Download
SIT8208AI-82-33E-25.000625X.pdf
Availability of SIT8208AI-82-33E-25.000625X
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SIT8208AI-82-33E-25.000625X Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8208AI-82-33E-25.000625X
Internal Part NumberEIS-SIT8208AI-82-33E-25.000625X
FamilyOscillators
SeriesSiT8208
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25.000625MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)33mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)31mA