SiTIME SIT9001AI-8-25S3
SIT9001AI-8-25S3 picture photo
Mfg. Part Number
SIT9001AI-8-25S3
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT9001AI-8-25S3.pdf
Availability of SIT9001AI-8-25S3
QUANTITY
SIT9001AI-8-25S3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9001AI-8-25S3
Internal Part NumberEIS-SIT9001AI-8-25S3
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9001
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 200MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)50µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9001AI-8-25S3
Related LinksSIT9001A, SIT9001AI-8-25S3 Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9001AI-8-25S3 Details Description
Related parts for SIT9001AI-8-25S3
CONN HEADER .100 DUAL R/A 70POS datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5A 12V .9-3.63V OUT datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 35POS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf