SiTIME SIT9002AC-13H18DQ
SIT9002AC-13H18DQ picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-13H18DQ
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AC-13H18DQ.pdf
Availability of SIT9002AC-13H18DQ
QUANTITY
SIT9002AC-13H18DQ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-13H18DQ
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-13H18DQ
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-13H18DQ
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-13H18DQ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-13H18DQ Details Description
Related parts for SIT9002AC-13H18DQ
RECTIFIER BRIDGE 50V 6A PB-6 datasheet.pdf
IDC CABLE - MSC16K/MC16F/MCS16K datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 15MH PC MNT datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
LED 7-SEG 4DIGIT YLW 0.4" CA datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN CRIMP datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 4POS DUAL SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf