| Internal Part Number | EIS-SIT9002AC-23H33EB | |
| Available Frequency Range | 1MHz ~ 220MHz | |
| Function | Enable/Disable | |
| Output | LVDS | |
| Voltage - Supply | 3.3V | |
| Frequency Stability | ±25ppm | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C | |
| Spread Spectrum Bandwidth | ±0.25%, Center Spread | |
| Current - Supply (Max) | 85mA | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead (DFN, LCC) | |
| Height | 0.031" (0.80mm) | |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | |