SiTIME SIT9002AC-28H25SG
SIT9002AC-28H25SG picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-28H25SG
Datasheet Download
SIT9002AC-28H25SG.pdf
Availability of SIT9002AC-28H25SG
QUANTITY
SIT9002AC-28H25SG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-28H25SG
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-28H25SG
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±1.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)77mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-28H25SG
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-28H25SG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-28H25SG Details Description
Related parts for SIT9002AC-28H25SG
RES 82 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 700MA 80 MOHM SMD datasheet.pdf
BOOSTER(PT4476)8.5A 24VIN HZ SMD datasheet.pdf
JFET N-CH 35V 625MW TO92 datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CERM FILTER 455 KHZ datasheet.pdf
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 30W datasheet.pdf