SiTIME SIT9002AC-28N18ET
SIT9002AC-28N18ET picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-28N18ET
Datasheet Download
SIT9002AC-28N18ET.pdf
Availability of SIT9002AC-28N18ET
QUANTITY
SIT9002AC-28N18ET Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-28N18ET
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-28N18ET
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-2.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-28N18ET
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-28N18ET Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-28N18ET Details Description
Related parts for SIT9002AC-28N18ET
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES 2.26 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MIXER DUAL 196CSPBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 7.5NS 119BGA datasheet.pdf
OSC XO 16.31725MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
WIRE STOP datasheet.pdf
IC MCU ARM 256KB FLASH 144BGA datasheet.pdf
CABLE CONN 4POLE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf