SiTIME SIT9002AC-38N25DG
SIT9002AC-38N25DG picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-38N25DG
Datasheet Download
SIT9002AC-38N25DG.pdf
Availability of SIT9002AC-38N25DG
QUANTITY
SIT9002AC-38N25DG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-38N25DG
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-38N25DG
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputCML
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±1.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)51mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-38N25DG
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-38N25DG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-38N25DG Details Description
Related parts for SIT9002AC-38N25DG
MOSFET N-CH 75V 75A D2PAK datasheet.pdf
LED PNL MT 11/16" 12V WT YELLOW datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 43POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB6 PG13.5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
RES 510K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf