SiTIME SIT9002AI-03N25EK
SIT9002AI-03N25EK picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-03N25EK
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AI-03N25EK.pdf
Availability of SIT9002AI-03N25EK
QUANTITY
SIT9002AI-03N25EK Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-03N25EK
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-03N25EK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-03N25EK
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-03N25EK Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-03N25EK Details Description
Related parts for SIT9002AI-03N25EK
CAP CER 560PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL MULT 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 36POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 24POS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 180 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf