SiTIME SIT9002AI-03N25EK
SIT9002AI-03N25EK picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-03N25EK
Datasheet Download
SIT9002AI-03N25EK.pdf
Availability of SIT9002AI-03N25EK
QUANTITY
SIT9002AI-03N25EK Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-03N25EK
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-03N25EK
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-03N25EK
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-03N25EK Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-03N25EK Details Description
Related parts for SIT9002AI-03N25EK
CONN EDGECARD 4POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOP ROLLR ARM SNAP SPDT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 100V 35A GBPC-T/W datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2.6A 59 MOHM SMD datasheet.pdf
PUNCH ASSY RECT datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF1B ACCESSORY datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 190MA 3.38 OHM datasheet.pdf
IC PROSLIC SGL FXS ANLG 48-QFN datasheet.pdf
ADJ(DJ) RELAY (SEALED, 2A, 2-COI datasheet.pdf