SiTIME SIT9002AI-13H25DG
SIT9002AI-13H25DG picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-13H25DG
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG
Datasheet Download
SIT9002AI-13H25DG.pdf
Availability of SIT9002AI-13H25DG
QUANTITY
SIT9002AI-13H25DG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-13H25DG
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-13H25DG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9002
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±1.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-13H25DG
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-13H25DG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-13H25DG Details Description
Related parts for SIT9002AI-13H25DG
ADAPTER BANTAM FEMALE-WE310 MALE datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A .100 TIN datasheet.pdf
BUNDLE ATMEGA644PV RF231 TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 26.8VWM 47.7VC 1.5KE datasheet.pdf
RES 59 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VINYL INSL BUTT SEAM FLANGED BLO datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CARD MARKER N datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
SCREW,SELF TAP,PAN HEAD datasheet.pdf
CONN DSUB 25POS datasheet.pdf