SiTIME SIT9002AI-18H33DK
SIT9002AI-18H33DK picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-18H33DK
Datasheet Download
SIT9002AI-18H33DK.pdf
Availability of SIT9002AI-18H33DK
QUANTITY
SIT9002AI-18H33DK Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-18H33DK
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-18H33DK
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-18H33DK
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-18H33DK Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-18H33DK Details Description
Related parts for SIT9002AI-18H33DK
DRILL BIT HIGH SPEED STEEL .021" datasheet.pdf
RES SMD 887K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 158MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .156 VERT TIN datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 18POS 2.54MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 20% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 20POS HL LOW P datasheet.pdf