SiTIME SIT9002AI-28N25DT
SIT9002AI-28N25DT picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-28N25DT
Datasheet Download
SIT9002AI-28N25DT.pdf
Availability of SIT9002AI-28N25DT
QUANTITY
SIT9002AI-28N25DT Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-28N25DT
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-28N25DT
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-2.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)77mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-28N25DT
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-28N25DT Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-28N25DT Details Description
Related parts for SIT9002AI-28N25DT
DIODE BRIDGE FAST DIODE ECO-PAC1 datasheet.pdf
IC MIXER 400MHZ-2.7GHZ UP 24QFN datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
LIGHT PIPE CLEAR RIGID 3MM datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DVI OVER CAT5 EXTENDER SPLITTER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
SMT POWER BEAD INDUCTOR datasheet.pdf
IC HALL LATCH SWITCH datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 1.6A 1.755 OHM datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf