Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG39PA
D38999/26JG39PA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG39PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG 39POS STRGHT W/PINS
Datasheet Download
D38999/26JG39PA.pdf
Availability of D38999/26JG39PA
QUANTITY
D38999/26JG39PA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG39PA
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG39PA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG39PA
Related LinksD38999/, D38999/26JG39PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG39PA Details Description
Related parts for D38999/26JG39PA
Connector Header 52 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX TR T6S datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PROTECTOR SINGLE BIDIRECT 290V datasheet.pdf
FIXED IND 0.4NH 350MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS ANGLED SKT datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf