SiTIME SIT9002AI-43N18SX
SIT9002AI-43N18SX picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-43N18SX
Datasheet Download
SIT9002AI-43N18SX.pdf
Availability of SIT9002AI-43N18SX
QUANTITY
SIT9002AI-43N18SX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-43N18SX
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-43N18SX
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputHCSL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-4.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)80mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-43N18SX
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-43N18SX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-43N18SX Details Description
Related parts for SIT9002AI-43N18SX
IC DUAL DIFF LINE DRVR 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
RES SMD 12.7 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
POWER CABLE W/BRAKE 20M datasheet.pdf
MULTI-PAIR 54COND 22AWG 500' datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 2" BK 75' datasheet.pdf
SL 5.08HC/04/90 3.2SN BK BX datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
TOOL CRIMP PNEU EXTERNAL ADJUST datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
TVS DIODE 1.5VWM SL2-2 datasheet.pdf
LIGHT PIPE ROUND 3MM datasheet.pdf