SiTIME SIT9003AI-1-18DQ
SIT9003AI-1-18DQ picture photo
Mfg. Part Number
SIT9003AI-1-18DQ
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V
Datasheet Download
SIT9003AI-1-18DQ.pdf
Availability of SIT9003AI-1-18DQ
QUANTITY
SIT9003AI-1-18DQ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9003AI-1-18DQ
Internal Part NumberEIS-SIT9003AI-1-18DQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT9003
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 110MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)3.5mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)0.8µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9003AI-1-18DQ
Related LinksSIT9003A, SIT9003AI-1-18DQ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9003AI-1-18DQ Details Description
Related parts for SIT9003AI-1-18DQ
IC ADC 8BIT HS TRACK/HOLD 20PLCC datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C/SPI 8B 20QFN datasheet.pdf
IC FIFO 1024X18 SYNC 25NS 64QFP datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 15PSI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
10+10 WAY HORIZ PIN HEADER datasheet.pdf
RES 39 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 14SOIC datasheet.pdf